Bauer Reactor Digital Radar II tutka
Bauer Reactor Digital Radar II mittaa laukaus-, lyönti- ja heittonopeudet tarkasti. Helppokäyttöinen tutka antaa välittömät nopeuslukemat suurella LED-näytöllä.
Alkuperäinen hinta oli: €179,00.€143,20Nykyinen hinta on: €143,20.
Tuotekuvaus
Bauer Reactor Digital Radar II on helppokäyttöinen nopeusmittari, jonka avulla voit mitata laukauksiesi nopeuden välittömästi ja seurata kehitystäsi harjoituksesta toiseen. Kompakti ja helposti mukana kulkeva laite soveltuu erityisesti jääkiekkoon, mutta sitä voidaan käyttää myös monissa muissa urheilulajeissa, kuten golfissa, pesäpallossa, baseballissa ja salibandyssa.
Tutka tarjoaa tarkat nopeuslukemat reaaliajassa, jolloin saat välittömän palautteen jokaisesta suorituksesta. Suuri vihreä LED-näyttö on helposti luettavissa jopa 10 metrin etäisyydeltä, mikä tekee harjoittelusta sujuvaa niin yksin kuin ryhmässäkin.
Laitteessa on myös valinnainen ääni-ilmoitus, joka kertoo mitatun nopeuden ilman, että sinun tarvitsee käydä katsomassa näyttöä jokaisen suorituksen jälkeen. Tämä mahdollistaa tehokkaan ja keskeytyksettömän harjoittelun.
Kevyen rakenteen ja yksinkertaisen kiinnitysjärjestelmän ansiosta Reactor Digital Radar II voidaan asentaa nopeasti erilaisiin harjoitteluympäristöihin. Laite kiinnittyy helposti tolppiin ja rakenteisiin, joiden halkaisija on enintään 2,5 tuumaa (6,35 cm).
Olitpa kehittämässä laukauksesi nopeutta, mailanpään vauhtia tai heittovoimaa, Bauer Reactor Digital Radar II tarjoaa luotettavan työkalun suorituskyvyn mittaamiseen ja kehityksen seuraamiseen.
Ominaisuudet
- Tarkka digitaalinen nopeustutka
- Mittaa laukaus-, lyönti- ja heittonopeuksia
- Soveltuu useisiin urheilulajeihin
- Välittömät nopeuslukemat reaaliajassa
- Suuri vihreä LED-näyttö
- Näyttö luettavissa jopa 10 metrin etäisyydeltä
- Valinnainen ääni-ilmoitus nopeuslukemille
- Helppokäyttöinen hands-free-toiminto
- Kevyt ja helposti mukana kuljetettava
- Nopea ja yksinkertainen asennus
- Kiinnitys tolppiin, joiden halkaisija enintään 2,5″








